Otar Dovzhenko (otar) wrote,
Otar Dovzhenko
otar

статистика

У френдстрічці посилено тиражується складена Секретаріатом Президента табличка зі статистикою, яка свідчить, що Україна витратила на забезпечення культурних потреб російськомовного населення 3 млрд гривень, а Росія не витрачає нічого.

Люди, ну ви чого?

Ця статистика свідчить лише про давно всім відомий факт: українці, що живуть у Росії, асимільовані і нічим, окрім прізвищ і акценту, від росіян не відрізняються. Або прагнуть асимілюватись і не відрізнятись. Тим часом росіяни в Україні не асимільовані, відрізняються від українців і зливатися з ними не збираються.

Питання ЧОМУ - це інше питання. Але якби українська діаспора в Росії справді мала потужні духовні потреби, вона задовільняла б їх і сама. Російська мова і культура живуть (а якщо чесно, то практично панують) в Україні аж ніяк не завдяки 3 мільярдам, витраченим державою. Нікуди б вони не ділися і без державного бабла. Якби російські українці думали не тільки про те, щоб побільше заробити і щоб їх не дражнили хохлами, то могли б добитися, зрештою, й державного фінансування. Є чимало прикладів успішного збереження ідентичності значно більш пригноблених діаспор у державах із не менш суворим режимом. Хоч би вірмени в Туреччині.

Якось я їхав у купе з молодою жінкою - львів'янкою, яка зі своїм чоловіком, також львів'янином, кілька років живе в Сургуті. Вона їхала до батьків до Львова разом зі своєю кількамісячною дитиною. Сюсюкаючи до немовляти, вона розмовляла виключно російською - уй ти мая заінька сладєнькая, што ета здєсь у нас такоє. Тим часом до мене та інших попутників зверталась українською з характерною цілком природною галицькою вимовою.

Жінка розповідала про свій сургутський побут. "А ви вдома російською розмовляєте?" - запитала її співрозмовниця. "Та ні... українською" - зашарілася жінка, і тут же звернулася до дитини: "Ну што ти плачєш, катьоначєк?". Ото ваші російські українці.
Tags: nuts
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 132 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →